Martell X.O.
Martell X.O.
Martell on maailman toiseksi suurin konjakkituotemerkki ja maailman eniten myyty konjakki XO+ kategoriassa.
Kuvaus
water_drop Pyöreä ja hedelmäinen, pitkä silkkisen pehmeä jälkimaku.
oxygen_saturation Ensi nuuhkaisulla voi erottaa kuivattujen hedelmien, mehiläisvahan ja nahan tuoksuja. Tuoksusta aukeavat myös hedelmäisen ja kukkaiset aromit ja aavustus mausteisuutta.
Kuvaus
Makunautinto ainutlaatuisiin hetkiin
Martell XO valmistuksessa käytetään yli 300 eri tislettä, iältään 15-20 vuotta. Tuotteessa käytetään enimmäkseen tisleita Grand Champagne ja Borderies alueilta. Grande Champagnen tisleet tuovat konjakkiin voimakasta hedelmäisyyttä, kun taas Borderies’n tisleet eleganttia pehmeyttä.
Martell XO pullo on muodoltaan moderni, erottuva ja houkutteleva. Pullon voimakas kaarimuoto yhdistää konjakin valmistamisen perinteet ja taidot nykyajan kuluttajien elämäntyyliin ja makuvaatimuksiin.
Martell XO suositellaan nautittavaksi sellaisenaan. Voit myös lisätä pienen tilkan vettä joukkoon aromien avaamiseksi.
Makunautinto konjakin ystäville, ainutlaatuisiin hetkiin.
Tutustu lisää Martellin talon historiaan ja tarinaan kotisivuilla www.martell.com/en-ww/house
Prosentti | 40% |
Sokeri | 0.00 g/100 ml |
Maa | Ranska |
Tuote | Konjakki |
Rypäleet | Colombard, Ugni Blanc |
Varasto | Alko, Ravintolat, Tukku |
Artikkelin numero | 604063 |
EAN-numero | 3219820006186 |